Oś Świata/Moja oś świata

Od autorki

Coś o mnie

Mój blog nazywa się: Moja oś świata. I to jest chyba prawda o mnie. Dziękuję Michałowi Szurkowi, że zwrócił mi uwagę na to, że oświata ma w sobie i oś i świat.

Zajmuję się oświatą już dosyć długo, leży mi ona na sercu. W oświacie zaczęłam pracować gdy miałam 22 lata, najpierw była to Politechnika Warszawska, potem licea warszawskie i przez rok – gimnazjum. Bardzo lubię rozmawiać na temat oświaty, szkoły, uczniów i metod nauczania. Zauważyłam, że z biegiem lat moje poglądy się wyostrzają i dlatego chętnie skonfrontuję je z innymi, dla których ten temat jest równie pasjonujący.

Z wykształcenia jestem matematykiem, ale już od dłuższego czasu wpisuję w różnych formularzach – nauczycielka. Może teraz trochę nadużywam tego terminu, bo od kilku lat już nie uczę w szkole, ale za to prowadzę szkolenia dla nauczycieli, więc jednak mam z nauczycielstwem dużo wspólnego.

Pracuję w Centrum Edukacji Obywatelskiej i jest to dla mnie bardzo odpowiednie miejsce, szczególnie dlatego, że moim zdaniem nie ma spełnionej „obywatelskości” bez dobrej szkoły. Szkoła jest dla mnie jakby odbiciem świata w mikro skali. Zapraszam na stronę www.ceo.org.pl, gdzie co tydzień zamieszczam komentarze rysunkowe, w których odbija się świat w szkole. Uwaga! Często mają one zabarwienie polityczne.

Zapraszam też na stronę oceniania kształtującego: www.ceo.org.pl/ok. OK to moja pasja. Od kiedy spotkałam się z tą ideą, zmieniło się moje spojrzenie na nauczanie. Sama stosowałam i nadal próbuję stosować OK w mojej pracy, więc nie jestem teoretykiem.

Inne moje pasje to: ceramika, rysunek i wszystko, co da się robić własnymi rękoma.