Oś Świata/Moja oś świata

Rozmowa rodzica z dyrektorem szkoły

02.12
2015

Rodzic – Bardzo jestem zadowolona ze szkoły mojego dziecka. Szczególnie doceniam starania Pani wychowawczyni, ale też jestem pod wrażeniem kadry nauczycielskiej.

Dyrektor – O dziękuję bardzo za docenienie.

Rodzic – Zachęcona tak dobrym początkiem, chciałabym się podzielić jednym moim pragnieniem.

Dyrektor – Słucham, jeśli tylko będziemy mogli pomóc….

Rodzic – Chciałabym bardziej uczestniczyć w nauce mojego dziecka. Chciałabym wiedzieć, czego się uczy i dlaczego właśnie tego.

Dyrektor – Może Pani znaleźć to w zeszycie dziecka, albo go o to zapytać.

Rodzic – Tak, ma Pani rację, w zeszycie są tematy lekcji, ale tylko tematy i nie umiem wywnioskować, jaki jest cel lekcji. Byłabym bardzo zadowolona, gdybym razem z moim dzieckiem mogła przedyskutować: czego i dlaczego się danego dnia uczyło. Druga sprawa, to stopnie. Nie mogę z nich wywnioskować, co moje dziecko już umie, a czego nie i jak powinno poprawić swoją naukę. Ze stopnia wiem tylko, jak plasuje się na tle klasy, ale nie wiem, jak mu pomóc.

Dyrektor – Porozmawiam z nauczycielami, czy nie mogliby zwrócić uwagi na przekazywanie uczniom celów lekcji i informowaniu ich o wskazówkach dotyczących wykonywanych przez uczniów prac.

Rodzic – O dziękuję bardzo, myślę, że inni rodzice też będą wdzięczni. Mam znajomą, której dziecko uczęszcza do szkoły z ocenianiem kształtującym. Zapewne wiecie Państwo o oceniania kształtującym wiele, ale mnie osobiście zachęciło to, że nauczyciele na każdej lekcji przekazują uczniom cele lekcji i je podsumowują tak, że dziecko wychodząc ze szkoły wie, czego się nauczyło. Również część prac dzieci oceniana jest komentarzem bez stopni. Może to byłoby wyjście dla naszych nauczycieli. Mogę zapytać znajomą w jaki sposób to ocenianie kształtujące przyszło do szkoły jej dziecka.

Dyrektor – O, to by było miło z Pani strony, zawsze warto zapoznać się z nową propozycją.

Rodzic – To ja pozwolę sobie jutro przekazać przez moje dziecko list na ten temat, nie chcę zajmować Pani cennego czasu następną wizytą.

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy
avatar
majcin

Rodzic – Bardzo jestem zadowolona ze szkoły mojego dziecka. Szczególnie doceniam starania Pani wychowawczyni, ale też jestem pod wrażeniem kadry nauczycielskiej. Dyrektor – O dziękuję bardzo za docenienie. Rodzic – Zachęcona tak dobrym początkiem, chciałabym się podzielić jednym moim pragnieniem. Dyrektor – Słucham, jeśli tylko będziemy mogli pomóc…. Rodzic – Chciałabym moje dziecko w nauce. Chciałabym wiedzieć, jakie są jego wyniki z wszystkich przedmiotów. Dyrektor – Może Pani znaleźć to w zeszycie dziecka, albo go o to zapytać. Rodzic – Tak, ma Pani rację, ale nie wszyscy nauczyciele przekazują informację w odpowiadający mi sposób, często w zeszytach dziecka i na… Czytaj więcej »