OŚ ŚWIATA

OŚ ŚWIATA to blog edukacyjny Danuty Sterny ekspertki merytorycznej programu – Szkoła Ucząca Się.

Edukacja jest dla mnie niezmiernie ważna i pragnę, aby czas spędzony przez uczniów i nauczycieli w szkole był czasem pożytecznym i przyjemnym. Uważam, że ocenienie kształtujące może przyczynić się do doskonalenia edukacji. Moje wpisy krążą wokół oceniania kształtującego, choć czasami związek z OK nie jest widoczny wprost.

Czasami dyskusje o oświacie łączą się z deprecjonowaniem uczniów, nauczycieli i pracowników administracji. W oświacie szczególnie bezsensowne jest narzekanie na młodych ludzi, że nie chcą lub nie potrafią się uczyć lub na osoby pracujące z nimi, że nie potrafią ich nauczać. Szukanie winnych jest przeważnie intelektualną i obywatelską pułapką. Dlatego w moich wpisach szukam praktycznych rozwiązań, które mogą pomóc szkole.

Przez kilka lat blog ten działał jako blog otwarty dla osób, które chciałyby wypowiadać się na temat edukacji. Z czasem okazało się, że wpisy innych osób oprócz mnie pojawiały się rzadko. Dlatego postanowiliśmy w Centrum Edukacji Obywatelskiej, że główną autorką blogu będę ja sama. Jeśli ktoś zechce zamieścić swój artykuł, to proszę, aby napisał do mnie (danuta.sterna@ceo.org.pl), a ja zamieszczę wpis wraz z notką o autorze.

Wpisy można komentować, do czego zachęcam, ale komentarze podlegają moderacji.

Danuta Sterna

osswiata@ceo.org.pl