avataravataravataravataravataravataravataravataravataravatar
Oś Świata/Mój pierwszy rok z nową podstawą programową WOS
Zaloguj się

na nowo z postanowieniem

16.11
2013

Dawno, bardzo dawno mnie tu nie było, ale z nowym rokiem szkolnym – który już zbliża się do końca pierwszego półrocza – i po kilku emailach, które otrzymałam postanowiłam kolejny raz opowiadać o swojej pracy.

Na pewno moje milczenie nie oznacza, że porzuciłam nagle zawód nauczyciela i nie zrealizowałam wszystkiego tego co założyłam. Nie porzuciłam zawodu i zrealizowałam to co założyłam, ale przy wielu obowiązkach relacjonowanie pozostawiłam na “bocznym torze”, co chyba chcę zmienić. Dlatego może będzie krócej, ale od czasu do czasu napiszę o swojej pracy i nauczycielskich przemyśleniach.

Na początek ważne zajęcia z ubiegłego roku szkolnego

Z pewnością dobrym sposobem na debatę uczniowską był udział w jednym z programów CEO związanym  z Sejmem Dzieci i Młodzieży, a z drugiej zorganizowane debaty w czasie spotkania z rodzicami. Do pomysłu połączenia spotkania rodziców z debatą zachęciłam dwie klasy. Wynik… rodzice zobaczyli dzieci w innym świetle, o czym zdecydowana większość rodziców powiedziała mi po zakończeniu spotkania. Trzy debaty, w tym dwie oksfordzkie i jedna  na “za i przeciw” – ta ostatnia z metodnikami – pokazały ,jak w prosty sposób można zachęcić uczniów do działania, a także pokazać rodzicom, w jaki sposób pracujemy na lekcjach i do tego zrealizować wymagania podstawy programowej:). Widok sali z kolorowymi kartkami… naprawdę pozostaje w pamięci. Zachęcam!

Na koniec dzisiejszego wpisu

Przygotowujemy się do kolejnego “Maratonu Pisania Listów z AI”, a uczniowie rozpoczynają pracę z projektami. I tym razem do tego będzie m.in. służył blog.

Pozdrawiam tych, którzy wysłali do mnie tak miłe emaile.

Ula

P.S.
Dwie klasy i trzy debaty; jedna klasa przygotowała dwie debaty;).

Podziel się ze znajomymi

2 komentarze do “na nowo z postanowieniem

Dodaj komentarz