Oś Świata/Hufiec matematyczny
25.03
2018

Mistrz Funkcji Liniowej

Powoli kończymy zdobywanie pierwszej sprawności. Potwierdzeniem kolejnych umiejętności są odpowiednie ślady w OK Zeszycie. Zapraszam do obejrzenia tabelki z kryteriami sukcesu, kart pracy i zdjęć :) TUTAJ      
04.03
2018

Startujemy ze sprawnościami

Wprowadzając SOK w moich czwartych klasach obawiałam się czy podołamy - w końcu są to jeszcze małe dzieci, dopiero zaczynające swoją przygodę z matematyką. Jednak odważyłam się i zapoznałam moich czwartaków z tym co będziemy do końca roku szkolnego robić. Wbrew moim obawom zauważyłam, że byli zaciekawieni. Na razie SOK wprowadziłam na próbę, chcę sprawdzić czy to działa, czy faktycznie uczniom się spodoba i czy SOK przyniesie efekty. Co w danym momencie robię? Wprowadzając coś nowego informuję uczniów, że teraz właśnie mają do czynienia ze sprawności. Przygotowałam specjalne naklejki i za każdym razem kiedy uczeń osiągnie kolejny matematyczny sukces otrzymuję naklejkę. Na ten moment jestem zadowolona. Jeszcze na dobre nie wystartowaliśmy , a już po pierwszej "próbnej" lekcji usłyszałam "Proszę Pani, mam już opanowaną pierwszą sprawność". Aktualnie z moimi dzieciakami kończymy dział "Figury geometryczne". Ze SOKiem ruszymy wraz z kolejnym etapem, czyli "Ułamki zwykłe". Dział, który różnie jest odbierany przez uczniów. Sprawności, które stworzyłam dla moich czwartaków moją na celu rozwój nowych kompetencji matematycznych wśród moich uczniów. Zamiast tradycyjnego sprawdzianu, uczniowie będą zaliczać kolejne sprawności, a co najważniejsze wtedy kiedy faktycznie je opanują. Już nie mogę się doczekać co będzie dalej :) : ) :) A Wam jak idzie? Jak u Was wygląda wdrażanie SOKu ? Dzieci zadowolne?    
20.02
2018

Hufiec matematyczny startuje

W grudniu 2015 roku wspólnie z moimi uczniami rozpoczęłam przygodę z OKzeszytami. Na początku oczywiście były obawy czy sobie poradzę, jednak dość szybko one uciekły.Dzięki OKzeszytowi poznałam niesamowitych ludzi, którzy zarazili mnie swoją pasją. Dzieliliśmy się materiałami, spostrzeżeniami. Dziś po dwóch latach jestem pewna, że zrobiłam dobrze zakładając z moimi dzieciakami OKzeszyty. Teraz wspólnie z grupą matematyków z całej Polski idziemy o krok dalej i zaczynamy kolejną przygodę, a tym razem w roli głównej SOK :) :) :) Hufiec matematyczny jest gotowy do pracy :) Ahoj przygodo!