Oś Świata/Hufiec inny
11.03
2018

SOK z kartą elementów OK zeszyt

Przygotowany dla uczniów i uczennic klas VII SOK na lekcjach biologii, ma pozwolić im nie tylko na zdobywanie wiadomości, moim zamierzeniem jest aby poprzez sprawności uczyli się uczyć, nabywali umiejętności samodzielnego stosowania technik/metod, które pozwolą im prowadzić OK zeszyt, przy okazji samodzielnie decydować z jakich elementów OK zeszytu skorzystają. Pól na karcie SOK jest 8, sprawności 11, to sam uczeń decyduje kiedy i jaką sprawność osiągnie, jeśli już uważa że sprawność osiągnął przychodzi ze swoim OK zeszytem, lub zeszytami w których napisała ocenę koleżeńską i otrzymuje nakleję na swoją kartę SOK. Sprawności wspólnie określiliśmy na lekcji, teraz czekam na pierwszą uczennicę/pierwszego ucznia który otrzyma naklejkę, będziemy świętować tą chwilę w klasie, mam takie przekonanie że wklejanie naklejek nastąpi po tym lawinowo :)  
26.02
2018

SOK w terapii i wychowaniu

Cześć, Planuję pracę z SOK podczas zajęć z dzieciakami, które mają małe i ...trochę większe problemy w szkole. Moja intuicja podpowiada mi, że to może być strzał w dziesiątkę. Na razie chłopaki pracują nad pierwszą sprawnością-MISTRZ PRZESTRZEGANIA ZASAD. Sama jestem ciekawa jak będzie. Pozdrawiam Iza
21.02
2018

Biologia

Witam uczestniczki i uczestników Hufca innego, zamierzam swoje działania SOK rozpocząć w klasie VII, tak jak w tytule postu jest napisane na biologii. Być może ktoś jeszcze działa z SOK-iem na biologii, może w tej samej klasie, zachęcam do kontaktów.
16.02
2018

Poszukuję chemika!!

Jeszcze nie bardzo się w tym wszystkim zorientowałam, ale poszukuję pokrewnej duszy. Czy ją znajdę?