Oś Świata/Przeciwko wykluczeniu informacyjnemu oraz liczby rządzą światem.

Dwie uwagi

17.11
2012

Wczoraj wieczorem pojawił się nowy wpis Pana Wiesława Mariańskiego podejmujący temat braku zainteresowania przez krakowskie szkoły kulturą muzyczną. Około pierwszej w nocy napisałem mój komentarz który czeka na moderację. Natomiast rano zobaczyłem że proces moderacji trwa natomiast pojawił się już komentarz innego użytkownika. W tym komentarzu nie ma niczego co by powodowało że mój  wcześniejszy komentarz byłby na przykład nieaktualny ale mogą sie w ten sposób przypadkowo rodzić nieporozumienia, powtórzenia treści. I druga uwaga, zamieszczam więc tutaj mój komentarz:

„To rzeczywiście przykre. Z drugiej strony choć znam każdą część każdej symfonii Mahlera bo słuchałem po wiele razy i bywałem w filharmonii oraz interesuje się muzyką, jej historią, podziwiam organizację londyńskich „Promsów” itd,  to nie wiem co dział marketingu Capelli sobie myśli wymyślając tytuł: „Matinée – koncerty dla juniorów i seniorów”. Matinee? Mam szukać w encyklopedii? Zanim dziecko zostanie słuchaczem poczuje się głupkiem nie wiedząc co to jest „Matinée”. Nie czuje się juniorem ani seniorem. Nie załapię się na koncert. Denerwują mnie też hasła na książeczkach z programem koncertu np.”Geniusz Beethoven” pokazujące kompleks zacofanego Polaka. Polecam stronę „Orkiestra San Francisco dla dzieci” na której można popróbować dźwięków instrumentów – http://www.sfskids.org/templates/instorchframe.asp?pageid=3 oraz świetną stronę gdzie ta sama orkiestra i jej dyrygent objaśniają twórczość najwybitniejszych kompozytorów – http://www.keepingscore.org/. W sekcji poświęconej Charlesowi Ivesowi można zestawiać orkiestry wojskowe i komponować własne utwory.”

10
Dodaj komentarz

7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
avataravataravataravataravatar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
avatar
Gość
Paweł Kasprzak

U Wiesława komentował Marcin, który najwyraźniej komentował u niego już wcześniej i najpewniej jego wpis nie wymagał moderacji. Na moderację czeka się tu wyłącznie za pierwszym razem – jakoś tak dziwnie to działa. Mamy umiarkowany wpływ na ustawienia – chyba dlatego, że prowadząc te blogi mamy część, ale nie całość uprawnień administratora i to wszystko działa trochę dziwnie. Co do koncertów natomiast – święta racja! Pomysł prowadzenia szkół na filharmoniczne koncerty przypomina mi moje dawne czasy oraz jest mniej więcej tyle samo wart, co pogląd, że szkolny „kanon lektur” wychowa patriotyczne pokolenie, jeśli się będzie składał z Sienkiewicza i Mickiewicza.… Czytaj więcej »

avatar
Gość

Panie Sebastianie, rzeczywiście komentarz(x2) czekał na moderację – nie wiadomo dlaczego. Powinien wskoczyć automatycznie. Zatem mamy do czynienia z dwoma problemami: – nieudolności i bierności propagatorów sztuki – zadaniowości szkoły. Jeden i drugi problem zaczyna się w szkole. Przecież „dział marketingu” też chodził kiedyś do szkoły, więc gdzie miał nabrać postaw i nawyków wnikliwości, pomysłowości, kreatywności, przełamywania schematów ? To właśnie te krakowskie i wszystkie inne szkoły ćwiczą się i nas w rozwijaniu postaw bierności, posłuszeństwa, wykonywania zleceń „odtąd – dotąd”. Co więcej, te szkoły zachowują się logicznie: przecież mają do wykonania zadania , za które będą oceniane, więc wszystko… Czytaj więcej »

avatar
Gość

Szanowni Państwo – wzmocnienie nauczyciela? Oczywiście.
Sejm właśnie znowelizował Kartę Nauczyciela, obcinając o połowę środki na doskonalenie.
http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=49752&s=1

avatar
Gość
dsfsd

ervrevrev

avatar
Gość
Ewa Zdzienicka

Dziękuję a jednoczesnie z wielką przyjemniścią czytam kazda wypowiedź, która wnosi dobre i madre w temacie szkoła.Edukacja artystyczna nogdy nie była doceniania a że jest to złe wie kazda myśląca i znająca realia świetnie prasperujących społeczeństw osoba. W naszych realiach – to zędny dodatek,
Jestem organozatorem debaty na temat dobrych zmain w szkole ( na kazdym poziomie). Jesli ktos z Państwa ma rewolucyjne pomysły na zmiany prosze o kontakt. Pakiet tych zmian będzie przekazany w formie Raportu Zmian do ministerstwa. Planowany termin 34.styczneń Jelenia Góra. Pozdrawiam:-)