avataravataravataravataravataravataravataravataravataravatar
Oś Świata/Przeciwko wykluczeniu informacyjnemu oraz liczby rządzą światem.
Zaloguj się
17.11
2012

Dwie uwagi

Wczoraj wieczorem pojawił się nowy wpis Pana Wiesława Mariańskiego podejmujący temat braku zainteresowania przez krakowskie szkoły kulturą muzyczną. Około pierwszej w nocy napisałem mój komentarz który czeka na moderację. Natomiast rano zobaczyłem że proces moderacji trwa natomiast pojawił się już komentarz innego użytkownika. W tym komentarzu nie ma niczego co by powodowało że mój  wcześniejszy komentarz byłby na przykład nieaktualny ale mogą sie w ten sposób przypadkowo rodzić nieporozumienia, powtórzenia treści. I druga uwaga, zamieszczam więc tutaj mój komentarz: "To rzeczywiście przykre. Z drugiej strony choć znam każdą część każdej symfonii Mahlera bo słuchałem po wiele razy i bywałem w filharmonii oraz interesuje się muzyką, jej historią, podziwiam organizację londyńskich „Promsów” itd,  to nie wiem co dział marketingu Capelli sobie myśli wymyślając tytuł: „Matinée – koncerty dla juniorów i seniorów”. Matinee? Mam szukać w encyklopedii? Zanim dziecko zostanie słuchaczem poczuje się głupkiem nie wiedząc co to jest „Matinée”. Nie czuje się juniorem ani seniorem. Nie załapię się na koncert. Denerwują mnie też hasła na książeczkach z programem koncertu np.”Geniusz Beethoven” pokazujące kompleks zacofanego Polaka. Polecam stronę „Orkiestra San Francisco dla dzieci” na której można popróbować dźwięków instrumentów – http://www.sfskids.org/templates/instorchframe.asp?pageid=3 oraz świetną stronę gdzie ta sama orkiestra i jej dyrygent objaśniają twórczość najwybitniejszych kompozytorów – http://www.keepingscore.org/. W sekcji poświęconej Charlesowi Ivesowi można zestawiać orkiestry wojskowe i komponować własne utwory."
02.11
2012

Raport „Świadomość Polaków w rzeczywistości cyfrowej – szanse i bariery”

Z cyklu "Polecam" ... Pod koniec października został przedstawiony opinii publicznej raport „Świadomość Polaków w rzeczywistości cyfrowej – szanse i bariery”. Dokument został przygotowany przez On Board PR Ecco Network we współpracy z PKPP Lewiatan na podstawie badania opinii publicznej przeprowadzonego przez SW Research - firmy specjalizującej się  w badaniach społecznościowych przez Internet. Raport dotyczy kwestii cyfryzacji kraju w różnych jej obszarach jak edukacja, administracja czy służby zdrowia. Bada stan świadomości Polaków na temat tego zjawiska. We wstępie do raportu czytamy o celach jakie przyświecały pomysłodawcom projektu z On Board PR Ecco Network: "W naszym projekcie badawczym chcieliśmy sprawdzić, na ile społeczeństwo polskie jest gotowe uczestniczyć w budowaniu społeczeństwa cyfrowego, zbadać, ile jest do zrobienia w sprawie budowania świadomości i sprawdzić jak elity rządzące i biznes angażują się w inicjatywy edukacyjne". Polacy zostali zapytani między innymi czy uważają że posiadają wystarczające umiejętności potrzebne do pełnego korzystania z zasobów cyfrowych internetu oraz które obszary są dla nich najważniejsze do ucyfrowienia. Opracowanie oprócz podania i interpretacji wyników liczbowych serwuje wszechstronny komentarz. Dokument jest do pobrania na przykład ze strony: http://www.mcig.pl/index.php/aktualnosci/163-co-ty-wiesz-o-cyfryzacji.
10.10
2012

Wykluczenie informacyjne

W moim pierwszym – numerowanym po raz ostatni – wpisie chciałbym się zastanowić nad pojęciem wykluczenie informacyjne. czytaj więcej...